ALGO-PEN

Algi brunatne – surowiec z oceanu!Występujące w oceanach ogromne ilości alg brunatnych (Sargassum) stały się poważnym problemem. Unoszące się swobodnie na wodzie tworzą wielkie „dywany glonów” blokując dostęp światła i zagrażając tym samym życiu wielu stworzeń morskich. Mnóstwo dryfujących alg w rezultacie zostaje wyrzuconych na plaże i pod wpływem słońca rozkłada się uwalniając wiele toksycznych gazów.

Tej biomasy używamy jako surowca do produkcji nowego Ritter ALGO-PEN ®. Ten nowy, rewolucyjny  bio-surowiec do naszego ALGO-PEN ® składa się z alg brunatnych i PLA.

To kolejny wkład w wykorzystanie zrównoważonych materiałów!

 

#urodzonywoceanie

Zastosowanie brunatnic jako nowego surowca, pozwala uniknąć wykorzystania podczas produkcji  słodkiej wody! Zmniejszenie ilości glonów w oceanach, pomaga chronić środowisko życia morskiego. 

 

 #wodorostymorskieNowy materiał na bazie PLA zawiera 20% glonów (Sargassum). W przyszłości nadal będziemy pracować nad zwiększeniem ilości glonów w tym surowcu.  

 

#100%naturalnyUżywając tego nowego, biologicznego materiału, ograniczamy użycie konwencjonalnych tworzyw sztucznych, w ten sposób chroniąc nasze zasoby.  

 

#zrównoważonepisanie

ALGO-PEN ® wyposażony został w nowy wkład o bardzo dużej pojemności – ULTRA RECYCLED. Wkład wykonany został z polipropylenu pochodzącego z recyklingu i gwarantuje długość pisania aż do 6000 metrów.

 

#trendkoloralgo

ALGO-PEN ® swój kolor zawdzięcza naturalnemu surowcowi alg brunatnych, z którego pochodzi. Podczas opracowywaniu materiału zadbaliśmy o to, by zachować ten naturalny odcień, który jest idealną bazą pod wszelkiego rodzaju nadruki. Dodatkowo możliwość dobrania kolorowego przycisku w ALGO-PEN doskonale dopełni Państwa przekaz reklamowy.

 

ZAMÓW PRÓBKI                   WYŚLIJ ZAPYTANIE