Ritter Pen

Założycielem firmy był Jacob Ritter, który 15 września 1928 r. rozpoczął produkcję drewnianych skrzynek dla fabryki Opla oraz dla wytwórni wody mineralnej. Niedługo później wielki kryzys zmusił firmę do restrukturyzacji. Jacob Ritter zaczął wówczas przetwarzać tworzywo sztuczne, z którego produkował maszynki do golenia, puderniczki, pudełka na biżuterię. Po zakończeniu wojny powrócił do obróbki drewna oraz jednocześnie zainteresował się produkcją przedmiotów codziennego użytku z tworzywa sztucznego. W 1948 roku po raz pierwszy wyprodukowano i zaprezentowano na największych targach we Frankfurcie oraz Hanowerze długopisy i wkłady. W 1950 roku firma RITTER zaczęła produkować proste długopisy, a w 1956 roku wprowadziła na rynek pierwszy długopis z mechanizmem z tworzywa. Lata sześćdziesiąte XX wieku to wielka ekspansja firmy, rozbudowa budynków, unowocześnianie maszyn. Znaczącą datą jest rok 1972, w którym narodził się legendarny długopis 280 i wyznaczył nowe standardy w kulturze piśmienniczej.

Obecnym właścicielem jest wnuk założyciela Arno Ritter, który z powodzeniem kontynuuje tradycję rodzinnej firmy. Dba o ciągły rozwój firmy w każdym aspekcie, od projektowania, poprzez rozwój produktów, technik znakowania, aż po rozbudowę budynków i unowocześnianie infrastruktury technicznej. Kreatywność i zaangażowanie zespołu pracowników firmy sprawia, że rozwija się ona stale i odnosi sukcesy na całym świecie. Główna siedziba znajduje się w Niemczech, w miejscowości Brensbach. Zajmuje 16 500 metrów kw. powierzchni. Budynki zajmują 2/3 terenu, pozostawiając jeszcze wiele miejsca na rozbudowę w przyszłości.

Ritter-Pen ma wielkie poczucie odpowiedzialności społecznej. Zwraca dużą uwagę na przestrzeganie etyki oraz poszanowanie praw socjalnych w biznesie, ochronę praw człowieka, dzieci i młodzieży, równowagę między życiem zawodowym a rodzinnym. Integruje się z dziesięcioma zasadami „UN Global Impact”
historia_01

Nasze wyroby są bezpieczne, nie zawierają szkodliwych substancji.

Na każdym etapie projektowania i produkcji, monitorowane są zarówno prototypy, jak również wyroby gotowe. Nowoczesne maszyny zapewniają produkcję długopisów o najwyżej jakości. W sektorze formowania wtryskowego pracuje około 40 maszyn o masie od 25 do 220 ton. W naszym polskim oddziale posiadamy duży magazyn oraz wyspecjalizowaną drukarnię co pozwala na stałą, bezproblemową i szybką realizację zamówień oraz dostawę długopisów do każdego miejsca w Polsce.

Naszym podstawowym priorytetem jest aby długopisy nie tylko dobrze pisały ale również wyróżniały się designem i jakością części. Nasze produkty charakteryzują się własnym, oryginalnym stylem, kształtem, kolorem. Niesamowite jest w ilu opcjach występować może jeden przedmiot, tak prosty jak długopis. Wystarczy spojrzeć na szeroką ofertę Ritter-Pen. Modne kolory, miękkie w dotyku uchwyty, poruszające się kule na klipie, aerodynamiczne kształty, miękkie jak balon przyciski. Ponadto bogata paleta barw mix&match colors, umożliwia stworzenie wręcz niekończącej się kombinacji kolorystycznej, a tym samym pozwala idealnie dopasować długopis firmowy do logotypu czy akcji reklamowej.

Każdego roku staramy się produkować nowe, efektowne oraz charakterystyczne długopisy!

Długopisy marki Ritter-Pen dostępne są w sprzedaży wyłącznie poprzez agencje reklamowe.
Klientów końcowych zapraszamy do kontaktu bezpośrednio ze swoją agencją.
A wszystkie agencje reklamowe zapraszamy do współpracy.