Nowy standard w RECYKLINGU

 

Recykling papieru  znany jest wszystkim doskonale.  Surowiec PET, powszechnie stosowany w butelkach na całym świecie, od dawna odzyskiwany jest w procesie recyklingu i zwykle z powrotem wykorzystywany w produkcji butelek PET lub w przemyśle odzieżowym do produkcji kurtek z poliestru polarowego. Z odpadów bogatych w tworzywa sztuczne takich jak urządzenia gospodarstwa domowego, urządzenia elektryczne czy samochody wycofane z eksploatacji odzyskiwane są zazwyczaj elementy metalowe a reszta kończy na składowisku odpadów lub w spalarni.

Teraz jest inaczej!

Dzięki nowemu procesowi recyklingu, plastikowe części tych starych urządzeń zostają oddzielone, rozdrobnione w wyniku czego odzyskujemy surowiec, który jest przeznaczony jest do ponownego użycia tzw. SECON LIFE. W naszym przypadku granulat z recyklingu SECON LIFE  ( plastik POST CONSUMER) posłuży do stworzenia zupełnie nowych długopisów reklamowych CREST RECYCLED.

Długopisy wyprodukowane z odzyskanego plastiku oznaczone są tym logo:

 

Od starych odkurzaczy, urządzeń kuchennych czy obrabiarek. Wszystkie plastikowe części są oddzielone, rozdrobnione i z wykorzystaniem najnowocześniejszej  technologii przygotowane do produkcji granulatu SECOND LIFE.

 

KORZYŚCI: Do 80% mniej energii potrzebnej do wyprodukowania granulatu z recyklingu SECOND LIFE w porównaniu  do konwencjonalnej produkcji tworzyw sztucznych z ropy naftowej.

Długopis z SECOND LIFE RECYCLED dostępny jest w kolorze czarnym oraz jasnoszarym. Jeśli nadal chcesz dopasować kolorystycznie długopis do logo, możesz dobrać przycisk z konwencjonalnego plastiku ABS w jednym z 27 standardowych kolorów.

 

SECOND LIFE RECYCLED z RITTER-PEN  to kolejny zielony ślad

ZAPROJEKTUJ SWÓJ CREST RECYCLED