RITTER CARES

SZUKAJĄC NOWYCH DRÓG

Celem Ritter Pen jest zrównoważony rozwój.

Oprócz wielu działań, takich jak wykorzystanie zielonej energii elektrycznej i technologii led, resztki z produkcji poddawane są recyklingowi i jako przemiał użyte ponownie w naszym procesie produkcyjnym, między innymi do modelu INSIDER RECYCLED. Ten wewnętrzny proces recyklingu oszczędza nasze zasoby oraz chroni klimat i środowisko.

Nieustannie pracujemy nad powiększaniem Eco-line o produkty, wykonane z nowych, przyjaznych środowisku surowców. Korzystanie z bio-tworzyw sztuczne zmniejsza zużycie konwencjonalnych tworzyw sztucznych i oszczędza zasoby.

• Nowy, rewolucyjny materiał biologiczny, składający się z 20% alg brunatnych i PLA, którego używamy do produkcji modelu ALGO-PEN – to nie tylko oszczędność zasobów, ale także mniejsze zużycie słodkiej wody i ochrona środowiska życia morskiego.

• Pierwszy bio-materiał Ritter Cares, oparty na bazie celulozy jest całkowicie biodegradowalny i certyfikowany zgodnie z normą DIN EN 13432: 2000-12. Teraz w nowej wersji, w modelu BIO-PEN ID dostępny również w kolorze.

PLA to bio-materiał oparty na skrobi, który pozyskiwany jest z naturalnych surowców i w porównaniu do innych tworzyw biologicznych może być barwiony: PLANT

• Nowa generacja materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego to doskonały sposób na wykorzystanie odpadów. We współpracy z drogerią DM zużyte przez nich przekładki produktów, poddaliśmy recyklingowi i przerabiamy na zupełnie nowe długopisy LIFT RECYCLED.

• Nasz pokonsumencki plastik ABS z recyklingu jest wytwarzany z przetworzonych urządzeń gospodarstwa domowego. Zastosowanie tego materiału pozwala zaoszczędzić ok. 80% energii i o 75% zmniejszyć emisję CO2 w porównaniu do stosowania konwencjonalnych tworzyw sztucznych: CREST RECYCLED, EXOS RECYCLED

• Wkład o dużej pojemności ULTRA RECYCLED, którym zapisać możemy aż 6000 metrów jest wykonany w 95% z poużytkowego polipropylenu pochodzącego z recyklingu opakowań.

Rozwój i przetwarzanie materiałów pochodzących z recyklingu i materiałów naturalnych to zrównoważony krok w przyszłość dla środowiska.

 

POZNAJ CAŁĄ SERIĘ RITTER CARES                                                                                              E-KATALOG RITTER CARES